TSL Manager Towary Niebezpieczne Prawo w Transporcie
Login: Hasło:  
Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo
Rok 2012

Mocowanie ładunków jest sztuką, która wymaga wiedzy. Od siedmiu lat staraniem redakcji kwartalnika Towarów Niebezpiecznych oraz TSL Manager prowadzone są coroczne badania rynku środków mocujących. 

W pierwszych edycjach badania głównym punktem zainteresowania był stan techniczny i wytrzymałość sprzedawanych pasów. W tym roku chcemy sprawdzić nie tyle jakość wykonania środków mocujących przez poszczególnych producentów, lecz możliwość zastosowania zaproponowanych przez producentów systemów mocowania do mocowania najczęściej przewożonych ładunków.Z tego względu badanie będzie przebiegało w sposób odmienny. Przede wszystkim zaproponowaliśmy producentom zaproponowanie kompletnych sposobów mocowania konkretnych ładunków, a w następnym etapie wykonamy test praktyczny. Zamocujemy ładunki zgodnie ze wskazaniem producentów i poddamy je testowi praktycznemu. Po zamocowaniu ładunków na pojeździe wykonamy zadania związane z jazdą (rozpędzanie, hamowanie, wymijanie przeszkód itp). W czasie testów na ładunkach zamocujemy urządzenia pomiarowe pozwalające na dokładne ustalenie sił działających na ładunek. Nasze badanie będzie polegało na ocenie następujących 

  • Łatwość zastosowania. Mocowanie zostanie zrealizowane zgodnie z zaleceniami producenta. Zmierzymy czas potrzebny do jego założenia oraz zwrócimy uwagę na specyficzne wymagania niezbędne do spełnienia przez korzystającego z tej formy mocowania;
  • Siły, które zadziałają na ładunek w czasie jazdy. Zmierzymy je i porównamy. Dzięki zastosowaniu nowatorskich metod pomiarowych skupimy się na rzeczywistych siłach oddziaływających na ładunek.  

W tej edycji wygra produkt, który będzie najlepszy ze względu na łatwość i ekonomiczność stosowania oraz jednocześnie zapewni uzyskanie najniższej wartości sił, które po zamocowaniu będą oddziaływać na ładunek. W badaniu uwzględnimy produkty producentów, którzy zechcą przekazać nie tylko produkty lecz wskażą także sposób stosowania produktów. 

Wierzymy, że mocowanie ładunku jest wspólnym interesem producentów środków mocujących, kierowców i przewoźników. Mamy nadzieje, że tegoroczna edycja badania „ZŁOTY PAS” ułatwi wymianę informacji pomiędzy producentami i kierowcami.

Przedstawienie wyników badania będzie miało miejsce pod koniec roku.


Polityka Cookies