Szkolenia

Kwalifikacja wstępna przyspieszona, kategoria C – cel i zakres

Udostępnij artykuł

Szkolenie kwalifikacji wstępnej przyspieszonej jest skierowane do kierowców, którzy chcą podjąć pracę jako kierowcy samochodów ciężarowych lub autobusów.
 
Celem szkolenia jest przygotowanie kandydatów do uzyskania licencji kierowcy oraz zapewnienie im niezbędnej wiedzy i umiejętności do bezpiecznej i zgodnej z prawem pracy w zawodzie.
 
Wcześniejszy kurs przewozu rzeczy lub osób został zastąpiony przez dyrektywę unijną, która nakłada obowiązek ukończenia kwalifikacji wstępnej przez kierowców po 10 września 2008 dla kat. D (autobusów) i po 10 września 2009r dla kat. C (samochodów ciężarowych) co ma ułatwić dostęp do pracy w krajach UE, ponieważ wszyscy kierowcy będą mieć takie same uprawnienia.
 
Program szkolenia kwalifikacji wstępnej przyspieszonej zazwyczaj obejmuje teoretyczne i praktyczne aspekty zawodu kierowcy samochodu ciężarowego lub autobusu m.in.:
 
  • Zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego
  • Prawne i regulacyjne aspekty pracy kierowcy
  • Technikę jazdy i użytkowania pojazdu
  • Etykę i profesjonalizm w zawodzie kierowcy
  • Zasady pierwszej pomocy i bezpieczeństwa
  • Zagadnienia dotyczące zdrowia i kondycji fizycznej.
W ramach projektu Szkolenie-okresowe.pl zapewniamy dostęp do najwyższej jakości, nowoczesnych szkoleń dla kierowców zawodowych, które pozwolą na poprawę ich umiejętności i bezpieczeństwa w pracy.
 
Wszystkie szkolenia oferowane przez firmę są prowadzone przez doświadczonych instruktorów, którzy posiadają nie tylko odpowiednie kwalifikacje, ale także praktyczne doświadczenie w prowadzeniu pojazdów. Dzięki temu kierowcy uczą się od najlepszych i zyskują cenne wskazówki i wiedzę, która pozwoli na skuteczne wykonywanie swojej pracy.
Bezpieczeństwo w Logistyce
Szkolenie okresowe, kategoria D – cel i zakres

Usługi

Ostatnie wpisy

Aktualności

Zobacz także