TSL Manager Towary Niebezpieczne Prawo w Transporcie
Login: Hasło:  
Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo
Zeszyt 11 - lipiec/wrzesień 2014
TSL MANAGER - zeszyt 11
To już 3 numer TSL Manager w tym roku. Jest nieco inny, niż poprzednie, gdyż redakcja skupiła się zwłaszcza na dziale Towarów Niebezpiecznych z uwagi na nowe zmiany w przewozie tych dóbr, które wchodzą w życie z nowym rokiem. Zadaliśmy sobie trud opracowania tych zmian i podania naszym zdaniem tych najważniejszych w formie zwartego opracowania, które znajdą Państwo w tym numerze TSL. Postanowiliśmy przybliżyć również krótką historię przewozu TN, co jest wstępem tego artykułu.
Ponadto w numerze poświęcamy sporo miejsca wyjaśnieniu różnic pomiędzy transportem multi i intermodalnym, a także zmiany jakie zachodzą na polskiej kolei. Polecamy w dziale Prawo w Transporcie artykuł dotyczący regulacji działania polskich bocznic kolejowych, który to jest często pomijany i uważany za drugorzędny. 
Warto zapoznać się z działaniami Stowarzyszenia ETOS, któremu patronuje nasza gazeta dotyczące bezpieczeństwa operacji transportowych na www.etos.org.pl.
Pragniemy również gorąco zaprosić wszystkich Państwa do udziału w Międzynarodowych Targach Transportu i Logistyki Trans-Poland, które odbędą się w Warszawie w hali Expo XXI w dniach 05-07.11.2014, gdzie redakcja TSL-Manager poprowadzi panel-forum Euro TSL 2014 r. na które oczywiście serdecznie zapraszamy.

Zapraszamy do czytania tego i kolejnych numerów TSL Manager.


Zeszyt 3 wrzesień/październik  2014

SPECJALNE
Forum Intermodalne „Bezpieczeństwo transportu chemii i towarów niebezpiecznych w łańcuchach multimodalnych”


Wiadomości

Gazeta elektroniczna
W Archiwum TSL-Manager można pobrać aktualny numer, ale również poprzednie prosto na naszej stronie internetowej. W tym celu należy wejść na stronę www.bezpieczenstwowlogistyce.pl i zgodnie z potrzebą zarejestrować się po darmowy dostęp do części gazety w zakładce "Gazeta elektroniczna" lub wykupić prenumeratę po wejściu na stronę http://bezpieczenstwowlogistyce.pl/prenumerata.html. Dostępna jest wersja elektroniczna gazety w cenie 98 zł i papierowa 189 zł za 4 numery magazynu. Serdecznie zapraszamy do lektury.


OGÓLNE

Bałagan na życzenie, czyli problemy z definiowaniem transportu multi i intermodalnego
Marek Różycki
Pojęcie transport multimodalny, intermodalny oraz  kombinowany stwarza wiele problemów. Wynika to z dość swobodnego podchodzenia przez używających je specjalistów do tematu. W efekcie mamy często do czynienia z zamieszaniem, którego można by było uniknąć, gdybyśmy stosowali poprawne pojęcia.

Za przejazdy będziemy płacić zegarkami i okularami
Płatności wykonywane przy użyciu smartfonów oraz inteligentnych zegarków, opasek czy okularów – tak wygląda przyszłość rynku usług związanych z regulowaniem należności.

E-papierosy zagrażają w amerykańskim lotnictwie
Departament Transportu międzynarodowego lotniska w Bostonie zdecydował o usunięciu i sklasyfikowaniu e-papierosów jako niebezpiecznych materiałów dla przewozu lotniczego osób, po tym jak znaleziono tlącego się e-papierosa w worku u jednego z pasażerów.

Jeden klucz otwiera wszystkie magazyny
W obiektach, w których nie stosuje się kluczy centralnych ustanowienie odpowiedniego systemu zarządzania kluczami indywidualnymi jest szczególnie ważne. Ponieważ inwestycja w zaawansowane narzędzia do kontroli dostępu nie należy do najniższych, część przedsiębiorców musi radzić sobie korzystając z tradycyjnych sposobów organizujących pracę w magazynie.

Ładunki automotive zabezpieczone elektrostatycznie
Podczas targów TAROPAK – największym wydarzeniu branży opakowaniowej w naszym regionie - zaprezentowano  pojemniki ESD z wkładem szytym, zabezpieczające przed wyładowaniami elektrostatycznymi.

Opakowania tekstylne – pojemniki nowoczesnego przemysłu
W branżach, gdzie szczególnie istotna jest estetyka produktów, coraz częściej zastępuje się kartonowe lub polipropylenowe przekładki wkładami z tekstyliów. Zapewniają nie tylko ponadprzeciętną ochronę, ale również niebagatelne oszczędności.


PRAWO w TRANSPORCIE
Bocznice w infrastrukturze kolejowej
Jerzy Kolanowski
Do roku 1997 bocznice kolejowe nie miały swe­go statusu prawnego.  Traktowane były jako coś, co łączyło przedsiębiorstwa z torami PKP i podlegały przepisom obo­wiązującym w Przedsiębiorstwie Państwowym PKP, a następnie PKP S.A. Jednak pomimo iż bocznice były i są nadal ważnym ogniwem w łańcuchu funkcjonowania transportu kolejowe­go, to według niektórych wciąż są „niechcianym dzieckiem”, przynoszącym wyłącznie straty.


TOWARY NIEBEZPIECZNE

Towary Niebezpieczne 2015+
Zmiany europejskie przewozu towarów niebezpiecznych w 2015 roku wchodzą w życie 1 stycznia. Redakcja TSL-Manager zaprasza już teraz do zapoznania się z tymi zmianami.

List Stowarzyszenia ETOS do czytelników - działamy w waszym imieniu
Europejskie Stowarzyszenie na Rzecz Bezpieczeństwa Operacji Transportowych (ETOS) w trakcie spotkań dotyczących zmian przepisów ADR i RID w ramach działań podejmowanych przez ONZ w Genewie rozpoczęło debatę na temat klasyfikacji węgla jako towaru niebezpiecznego.

Transport chemii i towarów niebezpiecznych pod lupą
Przed nami istotna zmiana w branży TSL – w 2015 roku zaczną obowiązywać nowe przepisy ADR/RID/ADN, określające wymagania dotyczące przewozu towarów niebezpiecznych poszczególnymi rodzajami transportu.


Polityka Cookies