Koniec roku to czas przygotowywania sprawozdawczości z operacji transportowych.
Każdy, kto wykonuje operacje przewozowe towarów niebezpiecznych musi w terminie do 28 lutego 2024 r złożyć sprawozdanie obejmujące dane o wykonanych czynnościach. Obowiązek ten dotyczy nie tylko pakujących czy napełniających jednostki transportowe ale od tego roku także i nadawców, nawet, gdy fizycznie nie uczestniczą w operacjach transportowych. Ostatnia zmiana w przepisach krajowych – rozporządzenie z 2022 roku wprowadziła korektę wzoru sprawozdania oraz zasad jego wypełniania. Jeżeli macie Państwo pytania związane z nałożonymi obowiązkami lub chcecie dowiedzieć się czy macie obowiązek złożenia sprawozdań zapraszamy do niezobowiązującego, bezpłatnego kontaktu.
Redakcja Bezpieczeństwo w Logistyce wraz z m/d/r/k trusted adviser group przygotowała warsztaty poświęcone poprawnemu sporządzeniu sprawozdań za rok 2023.
Spotkanie będzie miało charakter hybrydowy – spotkanie osobiste (Mikołów Rybnicka 43) i on-lin przez platformę.
Termin
18/01/2023
godziny:
10:00 – 14:00
- platforma
- online
- Rybnicka 43
- Mikołów
Szkolenie prezentuje wymagania związane ze znowelizowaną statystyką roczną wynikającą z ustawy o przewozie towarów niebezpiecznych.
Celem szkolenia jest poznanie najmowych interpretacji oraz zdobycie umiejętności poprawnego sporządzenia sprawozdania za rok 2023 z działalności w zakresie przewozu towarów niebezpiecznych. W trakcie szkolenia zostaną ukazane oficjalne stanowiska
Program szkolenia:
- Aktualny stan przepisów ADR, RID i ADN oraz prawa krajowego
- Obowiązki uczestników przewozu i doradców w świetle zmodyfikowanych przepisów
- Kto potrzebuje doradcy i kto musi złożyć sprawozdanie?
- Prace gremiów międzynarodowych w związku z obowiązkami doradców – przegląd prac i postanowień WP15 oraz The John Meeting
- Zasady sprawozdawczości w Polsce
- Interpretacje oficjalne i praktyka
- Za co można ukarać doradcę?
- Postępowania przeciw doradcom w 2023 roku
- Podsumowanie i odpowiedzi na pytania
Szkolenie adresowane jest do doradców ds bezpieczeństwa oraz uczestników przewozu.
Prowadzący: dr Marek Różycki – Członek grup ekspertów ds towarów niebezpiecznych w tym WP 15 oraz Joint Meeting RID/ADR/ADN (WP.15/AC.1). Wykładowca akademicki. Redaktor wydawnictwa Bezpieczeństwo w Logistyce.