Nawigator Wydawnictwo

Nawigator Kierowcy Zawodowego – Wydawnictwo

Udostępnij artykuł

KIERUNKOWSKAZW PRACY KIEROWCY

Zmieniające się przepisy czynią zawód kierowcy coraz trudniejszym. Już dawno do historii odeszły czasy, gdy wystarczyło posiadać pojazd by dumnie nazywać się przewoźnikiem. Prawodawstwo międzynarodowe oraz regulacje krajowe powodują, że coraz więcej informacji jest potrzebnych kierowcy by bezpiecznie i skutecznie dowieść ładunek. W ostatnim czasie zmieniły się także normy w zakresie szkolenia kierowców zawodowych. Każdy nowy adept sztuki kierowania pojazdem musi ukończyć szkolenie zwane kwalifikacją wstępną oraz zdać egzamin państwowy. Nowa seria podręczników, zawierająca obecnie cztery tomy w przyjaznym użytkownikowi formacie „kieszonkowym” stanowi podsumowanie informacji niezbędnych dla przygotowujących się do egzaminu oraz niezbędnych praktykom w codziennej pracy.

Seria książek powstała w wyniku połączenia kilku tytułów oferowanych przez wydawnictwo „Towary Niebezpieczne”. Od kilku lat dostępne są na rynku cieszące się dużym powodzeniem wśród kierowców poradniki w zakresie mocowani ładunków i czasu pracy. W związku z nowymi regulacjami w zakresie szkoleń kierowców pojawiła się konieczność opracowania zupełnie nowego podręcznika. Z jednej strony, gdyby złożyć wszystkie informacje powstał by bardzo gruby tom – co samo przez siebie czyniło by go trudnym w odbiorze. Z drugiej strony, trudno wyobrazić sobie kierowcę, który woził by ze sobą całą literaturę.

Seria Nawigator Kierowcy Zawodowego została pomyślana jako zestaw podręcznych i poręcznych wydawnictw, które w przystępny i przyjazny dla kierowcy sposób prezentują to, co najważniejsze. Celowo pozycje wydano w formacie kieszonkowym i podzielono na tomy tak, by każdy zainteresowany mógł zabrać ze sobą w podróż to czego najbardziej potrzebuje.

Tom 1 – prezentuje wymagania ogólne związane z zawodem kierowcy. Co ważne przedstawione są w nim także nowe regulacje, które wejdą w życie od 4 grudnia 2011 r!

Tom 2 – prezentuje wymagania w zakresie czasu pracy z punktu widzenia kierowcy oraz wiele cennych informacji (np. w zakresie kontroli winnych krajach).

Tom 3 – to kwintesencja wiedzy z zakresu przewozu rzeczy. Przedstawianie zbędne informacje o mocowaniu ładunku (porównując normy obecne oraz nowy projekt normy europejskiej). Pozycja zawiera także informacje o przewozie żywności, zwierząt oraz innych dóbr.

Tom 4 – to zestawienie dwóch niezbędnych w praktyce kierowcy pomocy. Pierwszą z nic jest wykaz ograniczeń obowiązujących w poszczególnych państwach a drugą swoistego rodzaju mini-rozmówki w języku niemieckim dla kierowcy. Ten specyficzny słownik zawiera między innymi frazy wykorzystywane podczas kontroli drogowej (w tym podstawy prawne podawanych tłumaczeń). Książki stanowią uzupełnienie programu szkolenia okresowego i kwalifikacji wstępnej.

Wszystkie wydawnictwa w formacie B5.

Seria ma charakter otwarty – co oznacza, że w najbliższym czasie powstaną tez inne (dalsze) pozycje związane z praktyką spedycyjną.

Seria powstała w roku 2010.

Forum
O nas

Usługi

Ostatnie wpisy

Aktualności

Zobacz także